لینک دوستان

سیسمونیها

پرنیانپوشان

طوطیبازار

ماهیپروری

گریس

جورابکده

چرمشوز

چکش هیدرولیک

فیشمیش 

خرید قسطی ماشین

نصب دوربین مداربسته در تهران. مشاوره و بازدید رایگان

لوازم بازی کودک فروشگاه مادران

سایت ایران 2 ترکیه

مشاوره کنکور

بهترین کلینیک کاشت مو در رشت
دستگاه کنترل تردد

ویروس کشی ویندوز در اقداماتی ساده

آهنگ ترکی

اجاره سوئیت در تهران

قرص دکتر دیلی

تعمیر مبل کلاسیک در تهران

گنج یاب

در شش تا نه ماهگی ریش شما باید پر قدرت باشد و می توانید مانند یک حرفه ای آن را تکان دهید. اما این مرحله همچنین مرحله ای است که در آن رشد ظاهراً می تواند متوقف شود. با این حال، این طبیعی است، همانطور که ریزش ناشی از برس زدن منظم است. مردان به طور متوسط ​​50 تا 100 مو در روز می ریزند.
ریش ممکن است در این مرحله نیز سر زشت خود را به عقب برگرداند، اما می‌توانید با شستشوی منظم و مرطوب‌کننده با آن مبارزه کنید.
و در نهایت، بعد از 10 تا 12 ماه، تمام ریشی را که می‌توانید بخواهید خواهید داشت و سپس مقداری. اینکه چه زمانی یا اگر انتخاب کنید آن را کوتاه کنید به خودتان بستگی دارد، اما می‌توانید اجازه دهید که فراتر از مرحله «سال» رشد کند.
عوامل زیادی ممکن است شما را وادار کند که ریش خود را کوتاه کنید، از جمله شغل و محل کار. برخی مشاغل و شرکت ها قوانینی در مورد موهای صورت و نظافت دارند، و بی معنی است که شغل خود را به دلیل جنگ با ریش فدا کنید.
در مرحله بعد، بیایید کمی عمیق‌تر کنیم و در مورد مراحل رشد ریش و عواملی که بر رشد ریش شما تأثیر می‌گذارند صحبت کنیم.

فاز رشد مو
در حالی که بهترین جراح کاشت ریش می گوید رشد ریش در چند مرحله اتفاق می افتد، تمام رشد مو از سه مرحله می گذرد: آناژن، کاتاژن و تلوژن. در حالی که این یک "مرحله" رشد ریش نیست، اما چرخه رشد مو برای این فرآیند ضروری است.

فاز آناژن

فاز آناژن چرخه رشد مو نشان دهنده مرحله رشد است. سلول‌های ریشه فولیکول‌های مو در مرحله آناژن با سرعتی سریع تقسیم می‌شوند که می‌تواند بین دو تا شش سال یا حتی بیشتر طول بکشد.
ریشه به طور مداوم در این مرحله تقسیم می شود و رشته های مو ممکن است نیم اینچ یا بیشتر در ماه رشد کنند.

فاز کاتاژن

کاتاژن کوتاه ترین مرحله از سه فاز است و بخش "انتقالی" چرخه را نشان می دهد. رشد مو در مرحله کاتاژن متوقف می شود و رشته های مو از فولیکول های مو جدا شده و به پوست می چسبند. علاوه بر این، خون رسانی به مو به طور کامل قطع می شود.
موهایی که در مرحله کاتاژن هستند - که فقط دو تا سه هفته طول می کشد - رشدشان متوقف شده و دیگر در مرحله فعال نیستند.
فاز تلوژن
موهای جدید، موهای قدیمی را به بیرون هل می دهند و در نهایت باعث ریزش آن در مرحله تلوژن می شوند که ممکن است دو تا چهار ماه طول بکشد. در حالی که موهای قدیمی می ریزند، فولیکول به فاز آناژن باز می گردد تا چرخه رشد ریش دوباره شروع شود.
به خاطر داشته باشید که هر مردی در مورد مراحل رشد مو از یک الگوی کوتاه و خشک پیروی نمی کند. بسیاری از عوامل، که کمترین آنها ژنتیک است، به تعیین مدت زمان باقی ماندن موهای ریش و موهای صورت شما در سه مرحله کمک می کند.
که ما را به بخش بعدی هدایت می کند:
عوامل موثر بر رشد ریش
اگر همه مردان یکسان بودند و سبک زندگی مشابهی داشتند، احتمالاً می توانستند با درجه ای از دقت پیش بینی کنند که چه نوع ریشی خواهند داشت. اما همه آنها یکسان نیستند، به همین دلیل است که مردان مراحل رشد ریش را به روش های مختلف تجربه می کنند.
در اینجا برخی از مهم ترین عواملی که بر رشد ریش تأثیر می گذارد آورده شده است:
ژنتیک

ژنتیک به ما می گوید که اگر پدر یا پدربزرگمان ریش داشته باشند، شانس زیادی برای رشد ریش کامل و سالم داریم. درک اصل و نسب خود می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه نوع ریشی ممکن است رشد کنید یا چرا به روش خاصی رشد می کند، اگرچه این در هر موردی درست نیست زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که یک ویژگی خاص منتقل نشود.
سن
سن شما به تعیین میزان رشد ریش و کیفیت آن کمک می کند. مردان در حدود سن 13 سالگی شروع به رشد موهای صورت می کنند. به طور کلی، فراوان ترین و سریع ترین رشد مو در سنین 25 تا 35 سالگی رخ می دهد. سرعت رشد با افزایش سن مردان کاهش می یابد، اما نه همیشه به طور قابل توجهی

تستوسترون

نتیجه این است: مردان با سطوح بالاتر تستوسترون شانس بیشتری برای رشد موهای فراوان صورت و بدن دارند. منطقی است، درست است؟ بدن تستوسترون تولید می کند که به نوبه خود موهای نازک را ضخیم تر و رنگ تیره تر می کند.
با این حال، طرف دیگر این است که مردان با سطوح بالاتر تستوسترون اغلب به دلیل دی هیدروتستوسترون، آندروژنی که به مردان ویژگی های مردانه می دهد اما ممکن است باعث ریزش مو شود، بیشتر مستعد طاسی هستند. اگر تعجب می کنید که چرا مردی که ریش را تکان می دهد طاس است، DHT مقصر احتمالی آن است.
رژیم غذایی

به نقل ازمتخصصین الو پزشک یک رژیم غذایی سالم بر بسیاری از جنبه های زندگی ما از جمله رشد ریش تاثیر مثبت دارد. یک رژیم غذایی کامل که سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است، به حفظ ریش شما کمک می کند و در عین حال آن را قادر می سازد تا پتانسیل رشد خود را به حداکثر برساند.
اطمینان از اینکه رژیم غذایی شما حاوی مقدار زیادی پروتئین است مهم است زیرا مو از پروتئین تشکیل شده است. کمبود پروتئین می تواند رشته های سبیل را شکننده و ضعیف کند

برترین دابسمش ها

 

برترین دوربین مخفی ها